Kontakt:

Tomasz Sikorski, Małgorzata Sikorska

Ląd 133, 62-405 Ląd

+48 501 583 243

lawendowylad@gmail.com

NIP 777 125 49 43            REGON 384239479

Nr konta w Banku CA Polska: 5019401076 32039999 00000000

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

© 2019 by Maciej Sikorski. Proudly created with Wix.com

Pachnidełka

Zapach lawendy odstrasza mole odzieżowe. Na człowieka działa uspokajająco, a wąchany przed snemułatwia zasypianie. W miejscach przechowywania ubrań, zwłaszcza wełnianych i skórzanych albo w sypialniach warto postarać się o lawendowy aromat w postaci zawieszki, woreczka lub wrzecionka. Używane są one też jako źródło odświeżającego zapachu w samochodzie. Właściwości aromatyczne suszu szacuje się na ok. 2 lat. Aby jak najdłużej cieszyć się pachnidełkiem i jego efektami, warto regularnie mieszać susz metodą miętoszenia palcami. Szczególnie intensywny aromat mają produkty destylacji lawendy parą wodną: olejek lawendowy i woda lawendowa.

Zawieszki zapachowe

10-12 zł

Zapachowe zawieszki w kształcie sympatycznych zwierzątek wykonane są z kolorowej, miłej dla oka i przyjemnej w dotyku bawełny, wypełnionej lawendowym suszem. Podobają się zwłaszcza dzieciom. Występują w różnych wariantach wzorniczych. Wszyty sznureczek umożliwia zawieszanie, np. w pobliżu łóżeczka.
Dla dzieci powyżej lat 3.   

Woreczki zapachowe

9-12 zł

Wykonane z naturalnych materiałów (płótno, len, bawełna) i wypełnione lawendowym suszem, na koniec przewiązane wstążeczką lub sznureczkiem. Występują w różnych wariantach kolorystycznych. Zużytą zawartość można wysypać i po przepraniu woreczka napełnić go świeżym suszem.

Poduszeczki zapachowe

9-12 zł

Mają funkcje i zalety takie same jak zapachowe woreczki lub zawieszki. Wykonane z naturalnego materiału (biała bawełna) i wypełnione lawendowym suszem.

Wrzeciona zapachowe

15-30 zł

Świeże kwiaty lawendy po ścięciu otrzymują drugie życie wewnątrz aromatycznych pałeczek zwanych od swojego nowego kształtu wrzecionami, fusetkami, maczugami itp. Z przełamanych pod kwiatostanem jeszcze wiotkich łodyżek formowany jest „koszyk” oplatający wiązkę kwiatów. Po wyschnięciu łodyżki przeplata się wstążką lub sznurkiem, aby całość można było powiesić jako pachnąca dekorację – w wiatrołapie, garderobie, przy łóżku… Oryginalne na prezent dla tych, którzy niby wszystko już mają ;)