top of page

ZASADY UDOSTĘPNIANIA POLA NA SESJĘ FOTOGRAFICZNĄ w sezonie 2024 
 

Zapraszamy do korzystania z pól Lawendowego Lądu jako pleneru fotograficznego. Można u nas skorzystać z przeznaczonego na sesje zdjęciowe miejsca we wskazanym czasie za opłatą. Można też wykonać zdjęcia w nieobjętych tymi zasadami miejscach i terminach, wówczas bez opłat. 

 

A oto zasady organizacji sesji płatnych:

 1. Udostępniane na sesje fotograficzne w czasie kwitnienia lawendy i w ramach godzin otwarcia plantacji będą wszystkie poletka gospodarstwa Lawendowy Ląd, ale wynajmowane odpłatnie w niektóre dni tygodnia będzie najstarsze/największe pole o nazwie „Ania Marysia”. W tym roku nie ma kalendarza rezerwacji pola na wyłączność.

 2. Przewidujemy, że początek kwitnienia lawendy w roku 2024 przypadnie wcześniej niż w ubiegłych latach - na polu „Ania Marysia” prawdopodobnie na początku czerwca, a najładniejsza faza kwitnienia potrwa od trzech do czterech tygodni. Gdyby kwitnienie miało rozpocząć się jednak później niż przewidujemy, będziemy o tym informować w mediach społecznościowych - na Fb i Instagramie. Na innych naszych poletkach rosną późniejsze odmiany lawendy i tam kwiaty spotkacie również w lipcu.

 3. Pole „Ania Marysia” dla sesji opłaconych udostępniane będzie wyłącznie w środy i piątki od godziny 13:00 do 20:00 od 5 czerwca (środa), a zakończy po trzech tygodniach. Wejście na pole w tym czasie będzie możliwe tylko po wcześniejszym wniesieniu opłaty i w miarę możliwości limitowane, aby jednocześnie na tym polu nie wykonywało sesji zbyt wiele osób, bo mogłyby sobie wzajemnie przeszkadzać. Informacja o możliwości wejścia o danej godzinie będzie dostępna na bieżąco w Sklepiku, gdzie też można będzie dokonać opłaty za wejście na sesję. Wystawiamy paragon z VAT lub fakturę. Na polu podczas sesji należy mieć przy sobie dokument zakupu, żeby w razie potrzeby móc go okazać np. gospodarzom miejsca.

 4. Wynająć miejsce na polu lawendy w gospodarstwie Lawendowy Ląd może

  • fotograf dla siebie i swoich klientów

  • każdy, kto chce odbyć sesję zdjęciową ze swoim fotografem lub fotografować samemu.

 5. Jako jedną sesję rozumiemy fotografowanie osoby lub grupy osób, np. stanowiących rodzinę lub parę. Dla fotografa to jeden klient.

 6. Czas trwania jednej sesji to około pół godziny. Można wykupić jej wielokrotność. Koszt wynajęcia pola na jedną sesję wynosi 50 zł brutto.

 7. Organizowanie sesji płatnych jest po to, aby korzystającym z nich zagwarantować, że w czasie zdjęć na polu nie będzie tłoku. Osoby odwiedzające plantację Lawendowy Ląd mogą korzystać z pola Ania Marysia jako pleneru fotograficznego również bezpłatnie - we wtorki, czwartki, soboty i niedziele. Na wszystkich pozostałych polach plantacji w godzinach otwarcia można wykonać zdjęcia bez wnoszenia opłat od wtorku do niedzieli.

 8. Oprócz pleneru osobom wnoszącym opłatę za sesję udostępniamy miejsce przebierania się do zdjęć - drewnianą suszarnię lawendy, w której znajduje się lustro i wieszak na odzież. Za pozostawione rzeczy jako gospodarze nie ponosimy odpowiedzialności. Jest też możliwość skorzystania z toalety z umywalką przy kawiarence. Prosimy nie zabierać z suszarni do zdjęć nie swoich strojów, rekwizytów lub innych rzeczy.

 9. Na zamówienie złożone pisemnie na przynajmniej 3 dni przed sesją odpłatnie wijemy lawendowy wianek. Cena zależy od stylu wianka i jego długości, a ta z kolei od obwodu głowy (od 70 zł do 145 zł brutto). Zamawiając, należy podać w centymetrach obwód głowy w miejscu, gdzie ma leżeć wianek. Zamówić można także pęczek kwiatów lawendy - cena od 18 zł (mniejszy) do 25 zł (większy).

 10. Prosimy, aby nie zrywać kwiatów samemu, nie niszczyć roślin, a na zakończenie pobytu pozostawić po sobie porządek, za co z góry dziękujemy.

 11. Osoby, które wejdą na plantację poza godzinami otwarcia, bez względu na dzień tygodnia - będą ponosić opłatę za domniemane korzystanie z terenu w celu robienia zdjęć, czyli 50 zł. 

 12. Pojazdy można zaparkować jedynie w miejscu do tego wyznaczonym - na działce trawiastej 50 m od pola. Prosimy też o nieustawianie aut wzdłuż drogi gminnej, czyli na jezdni lub trawie.

Polityka zwrotów
bottom of page