top of page

ZASADY REZERWACJI POLA NA SESJĘ FOTOGRAFICZNĄ w sezonie 2023 (regulamin)

Zapraszamy do korzystania z pól Lawendowego Lądu jako pleneru fotograficznego. Można u nas zarezerwować na wyłączność miejsce i czas na sesję zdjęciową. Można też wykonać zdjęcia w nieobjętych rezerwacją miejscach i terminach, wówczas bez opłat. 

 

A oto zasady organizacji sesji rezerwowanych:

 1. Zarezerwować miejsce na polu lawendy w gospodarstwie Lawendowy Ląd może

  • fotograf dla siebie i swoich klientów

  • każdy, kto chce odbyć sesję zdjęciową ze swoim fotografem lub fotografować samemu.

 2. Jako jedną sesję rozumiemy fotografowanie osoby lub grupy osób, np. stanowiących rodzinę lub parę. Dla fotografa to jeden klient.

 3. Czas trwania jednej sesji to pół godziny. Można wykupić jej wielokrotność. Koszt wynajęcia pola na jedną półgodzinną sesję wynosi 50 zł brutto. Wystawiamy paragon z VAT lub fakturę.

 4. Pole będzie można zarezerwować w czasie kwitnienia lawendy, w następujących dniach tygodnia: wtorek, środa, czwartek i piątek. Przewidywany czas kwitnienia to jednocześnie zakres terminów uwzględnionych w kalendarzu rezerwacji. Może on ulec zmianie, gdyż zależy to od przebiegu pogody i wegetacji. W 2023 roku przewidujemy początek kwitnienia na połowę czerwca. Kwitnące pole będzie wynajmowane przez około 3 tygodnie.

 5. O przewidywanym czasie zakwitu pól lawendy informujemy za pośrednictwem strony Lawendowy Ląd na Facebooku oraz Instagramie, gdzie od połowy maja zamieszczamy zdjęcia aktualnego stanu roślin + komentarz. Dzięki temu można się zorientować, na kiedy umawiać terminy sesji.

 6. Do dyspozycji rezerwujących miejsce na sesję ze swoim fotografem oferujemy wschodnią połowę pola Ania Marysia (najstarszego z czterech), umownie nazywaną polem "A" oraz zachodnią połowę tego pola, czyli "B".

 7. Czas i miejsce sesji rezerwuje się, korzystając wyłącznie z Formularza rezerwacji na stronie internetowej www.lawendowylad.pl w zakładce Plener. W umieszczonym tam kalendarzu zaznaczone są jeszcze dostępne i już zajęte terminy. Należy wybrać datę i godzinę - osobno dla każdej sesji - wpisać w Formularz swoje dane, a następnie wpłacić zaliczkę w wysokości 50% ceny usługi.

 8. Dostępne systemy płatności przez stronę to: PayPal, PayU, przelew na koto: Lawendowy Ląd Małgorzata Sikorska nr konta  34194010763215851500000000 w Banku Credit Agricole Bank Polska SA. Jeżeli rezerwowanych jest kilka terminów, wygodniejsza niż karta płatnicza będzie płatność manualna (przelew), gdyż można zapłacić razem jednym przelewem za wszystkie wybrane sesje, podając w tytule przelewu wszystkie zarezerwowane terminy. Reszta należności za sesję oraz zapłata za ewentualnie zamówiony bukiet lub/i wianek płatne dopiero w dniu sesji: gotówką, kartą lub przelewem.

 9. Wybrany termin sesji uznajemy za uzgodniony wstępnie. Po zaksięgowaniu zaliczki wpłaconej przelewem potwierdzamy dokonanie rezerwacji (mailem).

 10. Przelew należy zlecić bankowi zaraz po zaznaczeniu terminu, gdyż niewpłynięcie zaliczki na konto do 2 dni roboczych od wstępnych uzgodnień oznacza rezygnację z rezerwacji i termin staje się dostępny dla innych.

 11. Jeżeli odwołanie rezerwacji nastąpi na 10 i więcej dni przed planowanym terminem sesji, zaliczkę zwracamy proporcjonalnie do odwołanej liczby sesji. Jeżeli czas odwołania jest krótszy - zaliczka przepada. Konieczność zmiany zarezerwowanego terminu na inny prosimy zgłaszać pisemnie na adres: lawendowylad@gmail.com lub telefonicznie 501 583 243.

 12. W przypadku odwołania zarezerwowanej sesji z powodu niepogody (deszcz, wichura) zachęcamy do przełożenia jej na inny termin, a jeżeli nie będzie to możliwe – niezwłocznie zwracamy wpłaconą zaliczkę. Brana jest pod uwagę pogoda panująca w danym czasie w Lądzie. Z takich przyczyn z rezerwacji można zrezygnować nawet w dniu sesji.

 13. System rezerwacji jest po to, aby fotografom i ich klientom zagwarantować, że w czasie sesji na polu nie będzie im „wchodził w kadr” nikt postronny, dlatego inni goście Lawendowego Lądu mogą korzystać z pola Ania Marysia tylko poza czasem sesji lub po uzgodnieniu tego z gospodarzami. 

 14. Pojazdy można zaparkować jedynie w miejscu do tego wyznaczonym. Prosimy też o nieustawianie aut wzdłuż drogi gminnej - na jezdni lub trawie.

 15. Oprócz pleneru udostępniamy miejsce przebierania się do zdjęć. Jest też możliwość skorzystania z toalety z umywalką z bezpośrednim wejściem od zewnątrz z tyłu budynku mieszkalnego, obok drzwi kawiarenki. 

 16. Na zamówienie złożone w Formularzu rezerwacji (lub pisemnie na przynajmniej dwa dni przed sesją) odpłatnie wijemy lawendowy wianek. Cena zależy od stylu wianka i jego długości, a ta z kolei od obwodu głowy (od 70 zł do 145 zł brutto). Zamawiając, należy podać w centymetrach obwód głowy w miejscu, gdzie ma leżeć wianek. Zamówić można także pęczek kwiatów lawendy - cena od 18 zł (mniejszy) do 25 zł (większy).

 17. Prosimy, aby nie zrywać kwiatów samemu, nie niszczyć roślin, a na zakończenie pobytu pozostawić po sobie porządek, za co z góry dziękujemy.

Polityka zwrotów
bottom of page